Žáci 8. ročníku ZŠ Načeradec pitvali vepřové srdce <3

30.01.2024

Žáci 8. ročníku Základní školy Načeradec se v úterý 29. ledna zúčastnili pitvy vepřového srdce. Akce se konala v rámci výuky přírodopisu a jejím cílem bylo ověřit znalosti žáků o stavbě a funkci lidského srdce, které je tomu vepřovému hodně podobné.

Žáci si prohlédli jednotlivé části srdce, tedy síně a komory. Síně jsou naplněny krví, která přichází z těla a plic. Komory pak pumpují krev do těla a plic.

Skoro všichni (: byli z pitvy nadšeni. Podle svých slov se jim líbilo, že mohli vidět srdce na vlastní oči a dozvědět se o něm více.

„Bylo to super, že jsme si mohli srdce prohlédnout a dozvědět se o něm více,“ dodala jedna z žákyň.

Fotografie z hodiny si můžete prohlédnout ZDE. Pitva srdce proběhla bez komplikací. Nikdo během ní neomdlel. (o;

Ing. Bc. Pavel Jakubův