3D tisk z PET lahví

29.01.2024

Žáci naší školy se v předmětu technické kreslení seznámili s domácí výrobou filamentu do 3D tiskárny ze starých PET lahví. Filament je termoplastická nit, která se používá k tisku předmětů v 3D tiskárně. Jeho výroba ze starých PET lahví je ekologická a ekonomická alternativa k běžně dostupným filamentům.

Práce na domácí výrobě filamentu byla pro žáky velmi zajímavou a poučnou zkušeností. Naučila je, jak recyklovat odpad a využít ho k výrobě praktických předmětů.

Z tohoto filamentu žáci vytiskli univerzální krabičku, která se dá použít například na kancelářské sponky, drobné součástky nebo jiné drobnosti. Krabička je vyrobena z recyklovaných materiálů a je proto šetrná k životnímu prostředí.

Práce na tisku krabičky byla pro žáky dalším přínosem. Naučila je, jak používat 3D tiskárnu a jak navrhovat a vytvářet 3D modely.

Žáci byli s výsledkem své práce velmi spokojeni. Krabička je praktická a dobře vypadá.