Pomáháme

Fond Sidus

Naše škola je zapojena do různých projektů na pomoc dětem s postižením. Již 5.rokem organizujeme ve škole sbírku od společnosti FOND SIDUS.

Tato společnost je obecně prospěšnou společností, která si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné, a to po finanční i materiální stránce. Společnost zasílá různé předměty, které si žáci mohou zakoupit a tím přispět do sbírky.

Informace týkající se letošní sbírky najdete na stránkách www.fondsidus.cz.

fondsidus
V loňském roce naši žáci přispěli do sbírky částkou 665,-Kč, letos to bylo 992,-Kč. Získali jsme certifikát na danou částku i informaci, kam budou peníze použity.

sidus

Život dětem

Další společností, která podporuje nemocné děti, je společnost Život dětem. Opět na naší škole probíhá sbírka, zatím není ukončena. Více informací naleznete na www.zivotdetem.cz .

V loňském roce jsme přispěli částkou 1 000,-Kč.

Společnost CK CHRPA nás poprosila o spolupráci. Prodejem upomínkových předmětů jsme získali 450,-Kč a tato částka byla určena na hypoterapii.

Bazárek

V prvním říjnovém týdnu uspořádala ZŠ a MŠ Načeradec „Charitativní bazárek“. Návštěvníci si mohli vybírat mezi dětským oblečením a hračkami. Kdo přišel, neodcházel s prázdnou.

Dětem se líbili hlavně „plyšáci“ a maminky vybíraly především mezi oblečením na zimu. Svým nákupem přispěly na dobrou věc. Projekt „Postavme školu v Africe“ je pořádán společností Člověk v tísni a díky všem, kteří nějakým způsobem přispěli, jsme částkou 1 941 Kč podpořili vzdělání dětí v Etiopii a dali jim tak šanci na lepší život.

Děkujeme.