Z Naeradec

Vydávání školního časopisu

26.11.2013

Právě vychází jubilejní 50. číslo časopisu Základní školy Načeradec.

Časopis založil třídní kolektiv Poškoláci se svojí tř. uč. Lenkou Jedličkovou v roce 1999. Hned první číslo získalo zvláštní ocenění v soutěži „Jeden druhému“ (cenu šéfredaktorce Blance Krejčové předával herec Jiří Lábus v Týnci nad Sázavou).

Po šest let časopis žáci vydávali pod názvem Načeradský školáček. Vyšlo celkem 24 čísel.

Poté se redakce ujala Kvítka (tř. kolektiv v čele s Marcelou Křemenovou) a po tři roky byl vydáván jako Načeradský kvítek. Vyšlo celkem 12 čísel.

Jako Načeradský tygřík byl vydáván tři roky třídním kolektivem Tygři (šéfredaktor byl Antonín Hlinský). Vyšlo 12 čísel.

Ve školním roce 2011 – 2012 vyšlo jedno číslo pod názvem Načeradská Beruška. Pod tímto názvem bude časopis vycházet nadále, neboť redakci budou tvořit čtvrťáci v čele s šéfredaktory Janem Doubkem a Alžbětou Jandovou.

Padesáté číslo časopisu otevírá již XIV. ročník jeho vydávání. Tradičně vychází 4x do roka (podzim, zima, jaro, léto), ale mimořádná byla i čísla vánoční, silvestrovské, velikonoční a čarodějnické. Po tři ročníky se na časopisu podíleli všichni žáci naší školy.

Na stránkách našeho časopisu najdete nejen zajímavosti z přírody a historie, ale také literární pokusy žáků, hudební okénka, protidrogovou tematiku apod. Mezi nejoblíbenější rubriky patří vtipy a křížovky. Časopis také mapuje události ve škole i různé akce mimoškolní.

Popřejme tedy školnímu časopisu do dalších ročníků mnoho zajímavých příspěvků a hodně čtenářů!

Mgr. Lenka Jedličková

Naše škola je zapojena do projektů

  • škoda v pohoděŠkoda v pohodě
  • Google AppsGoogle Apps for Education
  • Ovoce do školOvoce do škol
  • iTecEnglish in Action Week
  • iTecSeznam se bezpečně
  • iTecACES