Doporučení z první ruky

Dcera navštěvovala školu v Chotýšanech, kde mají individuální přístup ke každému dítěti, proto jsem hledala menší školu se stejným přístupem k dětem. V Benešově, kde bydlíme, žádná taková škola není, proto jsme se přestěhovali na chalupu blízko Načeradce, kde dcera zahájila školní docházku.
S touto školou jsme velice spokojeni.

ZŠ Načeradec je sice malá venkovská škola, ale to je právě ta výhoda, která se odráží na individuálním a osobním přístupu učitelů k žákům. Děti tu mají větší pozornost učitelů než ve větší městské škole a přitom vzdělání je na stejné úrovni. A i v takové škole se děti mohou věnovat různým kroužkům či mimoškolní činnosti. Děti se učí chovat se k sobě hezky a slušně. Důkazem toho je, že žáci 9. třídy mají patronát nad dětmi z 1. třídy. Pomáhají jim ve škole i mimo školu, při různých akcích školy. Rozhodně je to v Načeradci klidnější a pro dítě méně stresující než ve velké škole ve městě. V neposlední řade je zde i pozitivem školní autobus, který doveze děti až ke škole. O děti je bezva postaráno bez rozdílu věku. Jsme s touto školou velmi spokojeni a v žádném případě bychom ji neměnili.

Na této základní škole oceňujeme rodinné prostředí, individuální a přátelský přístup k dětěm a výbornou spolupráci s rodiči. Velkým plusem je i mnoho kroužků a akcí v rámci školy a družiny zdarma. Zvlášť bychom rádi ocenili práci na prvním stupni p. uč. Svobodové a p.uč. Jedličkové. Jsme vděční, že naučily naše dcery mít školu rády.