reference

Doporučení z první ruky

Dcera navštěvovala školu v Chotýšanech, kde mají individuální přístup ke každému dítěti, proto jsem hledala menší školu se stejným přístupem k dětem. V Benešově, kde bydlíme, žádná taková škola není, proto jsme se přestěhovali na chalupu blízko Načeradce, kde dcera zahájila školní docházku.
S touto školou jsme velice spokojeni.

ZŠ Načeradec je sice malá venkovská škola, ale to je právě ta výhoda, která se odráží na individuálním a osobním přístupu učitelů k žákům. Děti tu mají větší pozornost učitelů než ve větší městské škole a přitom vzdělání je na stejné úrovni. A i v takové škole se děti mohou věnovat různým kroužkům či mimoškolní činnosti. Děti se učí chovat se k sobě hezky a slušně. Důkazem toho je, že žáci 9. třídy mají patronát nad dětmi z 1. třídy. Pomáhají jim ve škole i mimo školu, při různých akcích školy. Rozhodně je to v Načeradci klidnější a pro dítě méně stresující než ve velké škole ve městě. V neposlední řade je zde i pozitivem školní autobus, který doveze děti až ke škole. O děti je bezva postaráno bez rozdílu věku. Jsme s touto školou velmi spokojeni a v žádném případě bychom ji neměnili.

Na této základní škole oceňujeme rodinné prostředí, individuální a přátelský přístup k dětěm a výbornou spolupráci s rodiči. Velkým plusem je i mnoho kroužků a akcí v rámci školy a družiny zdarma. Zvlášť bychom rádi ocenili práci na prvním stupni p. uč. Svobodové a p.uč. Jedličkové. Jsme vděční, že naučily naše dcery mít školu rády. Momentálně bych ocenila větší dohled v 1. třídě nad dojídáním svačin.

Syn Jirka byl ve škole první žák, který byl integrovaný. Měl individuální plán. Paní učitelka Ctiborová se Jirkovi pečlivě věnovala. Od 3. třídy měl asistentku pedagoga Danu Štekerovou a od 9. třídy Marii Zhornou.
Chtěla bych poděkovat za to, jak se Jirkovi všichni věnovali. Jsme rádi, že nás syn chodil do školy v Načeradci.